cs
Výběr jazyka

Jak zažít české tradice?

Přehrát video regionu

Region

Vybraný region

Region

Regiony

Tradice

Typy tradic

Věděli jste, že české tradice voní jako skořice, září jako oheň, zvonivě znějí, na dotek jsou hebké a podmanivě nespoutané ve své síle? Nabízíme vám unikátního průvodce po tradicích českých zemí, které jsou nositeli krásy, slávy a energie. Vychutnávejte si české tradice všemi smysly!

Náhodně vybraný výlet

Dřevěné stavby Lašska

Nejstarší památky lidové lašské kultury jsou většinou ze dřeva, neboť celý lašský kraj dřevem přímo oplýval. Na Lašsku se tedy stavěly celé vesnice i s kostelem ze dřeva. Snad jen fojtství se svými dvojitými barokními střechami a bílými zdmi se odráželo od šedivé záplavy dřevěných chalup. Největší rozkvět tohoto dřevěného stavitelství můžeme pozorovat v 18. století. Zkuste se tedy na chvíli vrátit do minulosti a udělat si výlet po starých dřevěných stavbách, především kostelech, které jako by přežily z oné „doby dřevěné“.

Podíváte se na tato místa :

  • Kostel sv. Kateřiny ve Štramberku-Tamovicích
  • Kostel sv. Archanděla Michaela v Řepišti
  • Kostel Všech svatých v Sedlištích u Frýdku-Místku
  • Zástavba lidové dřevěné architektury těšínského typu, Komorní Lhotka
Zobrazit výlet

Mějte i na cestách české tradice po ruce a sbírejte body

Stáhněte si naši aplikaci České tradice

Mějte i na cestách České tradice po ruce a sbírejte body

Aplikaci České tradice využijete jako užitečného průvodce po místech spojených s českými tradicemi. I bez přístupu na síť nebo podrobný web, přibližující další unikátní obsah, můžete objevovat příběhy českých tradic přímo na cestách. Stáhněte si České tradice pro svůj iPhone i Android zdarma.

Stáhnout aplikaciStahujte pro svůj iPhone i Android zcela zdarma aplikaci České tradice.
Aktuální skóre