• Dźwięk z regionu
  • Přípitek číší vína na jižní Moravě
pl
Wybierz język

Region tradycyjny

Brněnsko

“Právě nám přijela šalina, stará Karolínka, a jedeme do štatlu...” Každý rodilý Brňan této větě rozumí. Svérázný brněnský “hantec” vznikl relativně nedávno a patří k typickým rysům Brněnska. Brno – ve své době věhlasný tzv. Moravský Manchester – bylo odedávna významným moravským správním centrem vyhledávaným obchodníky, průmyslníky a studenty. Proto se zde mísí jednotlivá nářečí, kultura a zvyky ze všech moravských oblastí, nevyjímaje ani vlivy německé. Brno hostí významné festivaly a slavnosti. Zažijte atmosféru zelinářského trhu se silnou tradicí a zajděte na Zelňák – můžete ochutnat místní výpěstky zeleniy a ovoce z Brna a okolí. Nabídněte svým smyslům chuť velkoměsta s příměsí brněnského svérázu.
Dzięki lokalnym kulinarnym specjalnościom, tradycyjnym procedurom i surowcom możesz naprawdę posmakować regionu. Pozwól płynąć swoim zmysłom po niepowtarzalnych smakach i zapachach lokalnej kuchni i ciesz się tym.

Kočičí marš

Gotowana fasola z posiekanymi gotowanymi ziemniakami z omastą ze smalcu ze skwarkami.

Starobrno

Tradycyjne lane piwo: Medium, Lager, piwna specjalność: Baron Trenck oraz wyjątkowe i niepowtarzalne „Zelené pivo” (lane w Wielki Czwartek) oraz  Modrá Kometa. Początki browaru sięgają prawdopodobnie aż XIV wieku. Obecnie w południowych Morawach ma uprzywilejowaną pozycję. Browar już od 140 lat znajduje się w tzw. Starym Brnie, i choć jest to nowoczesny browar to zachowuje tradycyjne procesy produkcyjne, uzupełnione przez innowacje i nowoczesne technologie.

Mapa czeskich tradycji