cs
Výběr jazyka

Navštívíte tato místa

  • Sklářské muzeum Moser, Karlovy Vary
  • Jan Becher Muzeum, Karlovy Vary
  • Infocentrum města, Karlovy Vary
  • Tradice výroby skla a porcelánu – Muzeum Karlovy Vary
  • Muzeum porcelánu na hradě Loket
  • Hrad Seeberg - dějiny porcelánu a současná produkce a.s. Karlovarský porcelán, Ostroh
Broušené sklo Moser. Objevte krásu sklářského řemesla a navštivte sklářskou huť a muzeum Moser v Karlových Varech. Exkurze vás provede kouzelným světem luxusního křišťálového skla. Zažijete pravou atmosféru výroby skla, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem, dýchne na vás více než 155letá historie sklárny Moser. Jedinečný zážitek můžete završit nákupem ve firemní prodejně v Karlových Varech. Okruh exkurzí sklárny Moser v Karlových Varech zahrnuje tyto části:

Muzeum sklárny
Expozice uvádí „VIP majitele“ luxusních křišťálových výrobků Moser a představuje jak nejstarší sklářskou tvorbu, tak současné kolekce. Součástí prohlídky je i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla v devíti jazykových mutacích. Kromě toho je expozice doplněna šesti dokumentárními pořady v šesti jazykových mutacích. K dispozici budete mít audio průvodce, který vám umožní zvolit individuální průběh a tempo prohlídky.

Sklářská huť
Uvidíte mistry skláře, jak přeměňují žhavou masu skla v jedinečný výrobek. Ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem a zažijete neopakovatelnou atmosféru tvůrčí ruční práce. Zážitek, na který se nezapomíná. Během prohlídky je možné fotografovat nebo natáčet na kameru, a tak si navždy uchovat vzpomínku na návštěvu sklárny. Prohlídky jsou obohaceny o prezentaci sklářských surovin, nářadí a výrobních postupů.

Firemní prodejna
Největší prodejna Moser v Karlových Varech s širokou nabídkou nápojového a dárkového skla Moser.

Karlovarský porcelán
Pokud vás zajímá tradiční výroba českého porcelánu, navštivte prohlídkový okruh a návštěvnické centrum společnosti Thun 1794, a. s., v Nové Roli, kde se seznámíte s tradičními postupy výroby porcelánu přímo v autentickém prostředím výrobních závodů a přímo uvidíte, jak výrobky vznikají. Návštěvnický okruh vede administrativní budovou a dále přes vzorkovnu na jedinečný průchod přímo do výrobního závodu na Galerii Rampa. Ta vás přivede do samotného centra výroby porcelánu. Rázem se ocitnete ve světě fabriky, která patří k největším závodům současné porcelánové výroby ve střední Evropě. Celá trasa je zpestřena o filmovou prezentaci výroby a prohlídku finálních výrobků. Exkluzivně je také možné vstoupit do prostor, kde dochází k mletí hmot a dalším procesům. A až budete procházet koridorem vstupní chodby, budete šlapat po porcelánových talířích. Vyhlášený karlovarský porcelán si můžete prohlédnout ve dvou expozicích na hradech nedaleko Karlových Varů. Muzeum porcelánu naleznete na hradě Loket. Lze tu spatřit porcelán vyrobený v porcelánce ve městě Loket, ale i ukázky z porcelánu vyrobeného v obci Horní Slavkov, kde sídlila nejstarší porcelánka v ČR. V Ostrohu na hradě Seeberg najdete několik poutavých expozic zahrnujících dějiny porcelánu a současnou produkci společnosti Karlovarský porcelán. V hradní stodole je pak také rozsáhlá expozice Chebský venkov z 19. století a před hradem samotným jsou umístěny lidové stavby z okolí (špýchar, holubník aj.). Jan Becher Muzeum je přímo na místě bývalé továrny na Steinberkách, kde Becherovka více než sto let pramenila. Původní továrnu, odkud likér putoval do celého světa, dal roku 1867 vystavět Jan Becher. V tomto muzeu v historické budově v centru Karlových Varů na vás čeká expozice věnovaná asi nejslavnějšímu českému bylinnému likéru. Během prohlídky původních výrobních sklepních prostor se dozvíte něco o historii Becherovky, její výrobě či skladování. Uvidíte historické předměty spjaté s Becherovkou a nakonec zhlédnete krátký film.
Už máte tradice v kapse?
Stáhněte si naši mobilní aplikaci