cs
Výběr jazyka

Navštívíte tato místa

  • Musaion - národopisné muzeum, Praha
  • Podskalská celnice na Výtoni, Praha
  • Přístavy na Vltavě (Karlův most), Praha
  • Přístavy na Vltavě (Čechův most), Praha
  • Muzeum hlavního města Prahy, Praha
  • Ctěnice - zámecký areál, Praha
Navštivte Národopisné muzeum, expozici Musaion v klasicistním Letohrádku Kinských v Kinského zahradě na Praze 5, která je zaměřena na tradiční lidovou kulturu Čech, Moravy a Slezska. Stálá expozice, nominovaná v roce 2007 na cenu Evropské muzeum roku, představuje každodennost venkova i sváteční chvíle tradiční vesnice 19. a první poloviny 20. století. V areálu muzea si můžete prohlédnout také dřevěnou zvoničku z Valašska či barokní boží muka ze Žižkova. Muzeum nabízí též možnost zhotovení tradičních řemeslných výrobků formou dílen pod vedením lidových řemeslníků a znalců tradičních výrobních postupů.

Projděte se kolem Vltavy a prohlédněte si poslední pozůstatky starobylé osady Podskalí. Čeká na vás Podskalská celnice na Výtoni, budova bývalé celnice, která je vedle barokního původně farního kostelíka sv. Kosmy a Damiána posledním zachovaným zbytkem osady Podskalí. Dnešní budova zůstala na úrovni původní zástavby a nachází se v blízkosti tzv. výtoniště. Je to z větší části roubená omítnutá pozdně gotická stavba z 16. století, ozdobená v 17. století pískovcovým novoměstským znakem.

Krásy Prahy si lze následně vychutnat během plavby parníkem po Vltavě. Zajímavou možností může jistě být plavba na jednom ze dvou historických parníků, které brázdí vodu řeky Vltavy. Jedná se o parníky Vltava a Vyšehrad, které jsou posledními kolesovými parníky na Vltavě.

Rozšíření trasy pro příští léta:
Muzeum hlavního města Prahy připravilo novou expozici Řemesla v pořádku v zámeckém areálu Ctěnice. Je v ní prezentována historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost. Začátkem roku 2015 bude návštěvníkům opětovně zpřístupněna také expozice Zaniklé Podskalí – Vory a lodě na Vltavě, a to v rámci Muzea hlavního města Prahy, která je v současné době v rekonstrukci.
Už máte tradice v kapse?
Stáhněte si naši mobilní aplikaci