cs
Výběr jazyka

Inspirativní chvilky v kavárnách

Malý dřevěný stoleček, židlička, neodolatelná vůně kávy a ničím nerušená atmosféra již po staletí inspirovala české i světové velikány. Tradice pražských kaváren, kavárenského života a tvůrčí činnosti, spojené s inspirativní atmosférou i vytříbenými hosty je živá dodnes.

K nejvěhlasnějším pražským kavárnám přelomu 19. a 20. století patří Louvre, Slavia, Arco, významným společenským centrem byl také kabaret Červená sedma, ve kterém vystupoval např. Jaroslav Hašek, Karel Hašler nebo Vlasta Burian. Každá kavárna měla jinak navržený interiér, vzájemně se lišily také rozmanitostí kavárenských hostů. Kavárny rovněž výrazně zasahovaly do společenského života svých hostů. Prostředí pražských kaváren sloužilo jako veřejná instituce, která měla společenský vliv díky mnoha zástupcům různorodých společenských vrstev. Samotní kavárníci dokonce vydávali odborný tisk, který byl určen zejména provozovatelům kaváren a pohostinských zařízení. K těm nejznámějším patřily časopisy Hostimil a Kavárník.

Jděte ve stopách Franze Kafky, Alberta Einsteina nebo Václava Havla a užijte si v secesních a kubistických skvostech neopakovatelné okamžiky.
Odkaz na Kudy z nudy

Příběhy k tradici

Zatím nejsou vloženy žádné příběhy. Buďte první a vložte váš příběh k této tradici.

Zobrazit další příběhy
Přidat vlastní příběh

Přidejte příběh

Velikost fotografie nesmí být vyšší než 1MB.
=
Abychom mohli ověřit, že jste skutečně člověk, prosíme o napsání výsledku zobrazeného příkladu.
Už máte tradice v kapse?
Stáhněte si naši mobilní aplikaci