cs
Výběr jazyka

Navštívíte tato místa

  • Muzeum krojů v Postřekově
  • Postřekovský masopust (Postřekov, okres Domažlice)
  • Chodské slavnosti – Vavřinecká pouť, Domažlice (místo konání) 11.-13.8.2017
  • Muzeum Chodska v Domažlicích
  • Muzeum techniky a řemesel i tradiční lidová keramika, Koloveč
Jedním z nejstarších folklorních festivalů v České republice jsou Chodské slavnosti v Domažlicích. V současné době se konají první víkend po 10. srpnu a již tradičně jsou spojovány s domažlickou Vavřineckou poutí. V době mezi svátky je možné zhlédnout bohaté etnografické sbírky v Muzeu Chodska v Domažlicích, které návštěvníkům přiblíží historii Chodska i jeho tradic. Spolu s jeho sbírkami si můžete prohlédnout také Chodský hrad, v němž muzeum sídlí.

Významnou místní tradici představuje také čtyřdenní masopust v Postřekově a řada dalších výročních obyčejů, které jsou v chodských vesnicích stále živé. V Postřekově na vás pak čeká Muzeum krojů, v němž si můžete prohlédnout nejen kroje, ale také řadu dalších tradičních chodských řemesel. V obci je stále živá také tradice výroby kanafasu i paličkování krajek.

Centrem tradiční chodské keramiky je obec Koloveč, kde se její výroba předává z generace na generaci. Koloveč – muzeum techniky a řemesel i tradiční lidová keramika patří výstavní plochou 900 m2 a více než 6000 exponáty mezi největší a nejobsáhlejší muzea svého druhu v Česku. V expozicích jsou zastoupena všechna tradiční řemesla a živnosti, které se nacházely na vesnici. V současnosti se v muzeu nachází 46 kompletních řemeslných dílen a živností a dalších dvanáct technických expozic. Součástí prohlídky je stále vyrábějící hrnčířská dílna.
Další významná místní řemesla si můžete prohlédnout v Draženovském špýcharu.
Už máte tradice v kapse?
Stáhněte si naši mobilní aplikaci