cs
Výběr jazyka

Oslnivé pražské slavnosti

Praha si stejně jako ostatní regiony zachovala svoje tradiční slavnosti. V metropoli můžete pravidelně vidět celou řadu masopustů jednotlivých pražských čtvrtí.
Žižkovský masopust má již 20letou tradici a koná se vždy v únoru. Užijte si pohled na masky žižkovských strašidel a pochutnejte si na zabijačkových pokrmech a masových vývarech.
Malostranský masopust – již 12 let je hlavním smyslem malostranského masopustu připomenutí dávné historie a tradic. Největším lákadlem masopustu je každoroční masopustní průvod, na kterém lze spatřit stovky amatérských lidových masek. Součástí Malostranského masopustu jsou i šermířská a kejklířská vystoupení.
Břevnovský masopustní průvod – doprovází jej rej masek a součástí je nefalšovaná česká zabijačka. Na celodenní veselí pak navazuje večerní masopustní bál.
Karneval Carnevale Praha je připomínkou karnevalových masopustních slavností z dob pražského baroka. Jde o tradiční vyvrcholení masopustní a karnevalové sezóny. Karneval je tradičně zahájen sletem masek na Staroměstském náměstí. Oblíbený je i běh zlatých prasat, jehož heslem je „Každý, kdo bude chtíti, může prasetem býti“. Karneval Carnevale Praha probíhá deset dní a můžete jej každoročně na přelomu února a března navštívit na mnoha místech v centru Prahy. Na řadě veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích i v divadlech uvidíte průvod masopustních masek, můžete navštívit spoustu karnevalových scén, vystoupení profesionálních a amatérských klaunů a akrobatů či vystoupení kejklířů.
Matějská pouť je krásnou pražskou tradicí a dokladem, jak se symbolická křešťanská pouť v průběhu času změní na zábavu pro tisíce lidí, kteří milují kolotoče. Pouť navazuje na tradici výročních poutních slavností u kostela svatého Matěje v Dejvicích. Vzhledem k posunu charakteru pouti od náboženského k zábavnímu a zvýšení počtu účastníků, jimž už zdaleka nepostačovalo prostranství před budovou fary, se stánky a pouťové atrakce postupně přesunuly do nižších úseků poutní cesty, zejména pak na nové plochy jim vyhrazené městem. Dnes Matějská pout probíhá v období březen až duben na Výstavišti v Praze-Bubenči u hranice Holešovic.

Vychutnejte si pražské tradice v kulisách překrásných gotických chrámů, velkolepých barokních paláců a strhujících panoramat Hradčan.
Odkaz na Kudy z nudy

Příběhy k tradici

Zatím nejsou vloženy žádné příběhy. Buďte první a vložte váš příběh k této tradici.

Zobrazit další příběhy
Přidat vlastní příběh

Přidejte příběh

Velikost fotografie nesmí být vyšší než 1MB.
=
Abychom mohli ověřit, že jste skutečně člověk, prosíme o napsání výsledku zobrazeného příkladu.
Už máte tradice v kapse?
Stáhněte si naši mobilní aplikaci