cs
Výběr jazyka

Navštívíte tato místa

  • Pivovar Plzeňský Prazdroj, Plzeň
  • Měšťanský pivovar Plzeň (Plzeňský prazdroj)
  • Pivovarské muzeum v Plzni
  • Minipivovary v Plzni a okolí - Pivovar Groll
  • Minipivovary v Plzni a okolí - Pivovar U rytíře Lochoty
  • Minipivovary v Plzni a okolí - Pivovar U Pašáka
  • Minipivovary v Plzni a okolí - Pivovar Purkmistr
Pivovar Plzeňský Prazdroj. Navštivte pivovar, kde se zrodila legenda Pilsner Urquell. Přijeďte se podívat do Plzeňského Prazdroje, který zároveň patří mezi unikátní industriální památky, což dokazuje jeho zařazení do prestižní sítě ERIH (Evropské cesty industriálního dědictví).

Prohlídky Pilsner Urquell jsou každý den. Během prohlídky návštěvníky čeká historie a tajemství výroby legendárního ležáku, autentická místa pivovaru, kde se pivo Pilsner Urquell vyrábí od roku 1842, prohlídka moderní stáčírny, unikátní expozice surovin či historická a současná varna. Neodmyslitelným završením prohlídky pivovaru je návštěva historických pivovarských sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného a nepasterizovaného piva čepovaného přímo z dubových ležáckých sudů (pouze pro starší 18 let). Návštěvu doporučujeme završit posezením ve stylovém prostředí restaurace Na Spilce, která nabízí tradiční českou kuchyni a vynikající piva z nabídky pivovaru. Restaurace se nachází v prostorách bývalého kvasného sklepa, tzv. spilky, přímo v areálu pivovaru a je s kapacitou 550 míst největší pivnicí v Čechách. Za hezkého počasí můžete posedět i v zahradní restauraci na nádvoří pivovaru. Dárková prodejna se nachází přímo na nádvoří pivovaru.

Navštivte také Pivovarské muzeum, které střeží legendu piva a pivovarnictví. Původní právovárečný dům z 15. století, ve kterém se muzeum nachází, dýchá atmosférou středověku a odhaluje tajemství výroby a způsobu podávání a pití piva od věků dávno minulých. Nachází se v centru města Plzně.

Minipivovary v Plzni a okolí:

Pivovar U Pašáka: světlé a polotmavé pivo Pašák spolu s různými specialitami z pivovaru v centru Plzně. Všechna piva se tu rodí přímo před zraky štamgastů.

Pivovar Purkmistr se nachází v areálu rekonstruovaného Pivovarského dvora na vesnické návsi v Plzni-Černicích. Nabízí čtyři základní druhy piva: 12° světlý ležák Purkmistr, 12° polotmavý ležák, 12° tmavý ležák, 12° pšeničné pivo Písař a řadu ochucených piv (borůvkové, medové) a piva speciální (vánoční ležák, velikonoční pivo). Pivovar Purkmistr je také organizátorem festivalu minipivovarů Slunce ve skle (září).

Pivovar U rytíře Lochoty s restaurací v městské čtvrti Plzeň-Lochotín nabízí nepasterizovaný kvasnicový ležák Lochota 11° a Lochota 14°.

Pivovar Groll se nalézá v historickém objektu tzv. Lautensackovského domu. Vaří polotmavé pivo, nefiltrované a nepasterizované, speciál 13° Lotr. V objektu se nachází restaurace.

Pivovar-restaurant Modrá Hvězda, Dobřany, nabízí v současné době pivo v přírodním stavu bez pasterizace: světlé 10°, světlý ležák 12°, tmavý speciál 14°, polotmavý speciál 16°, světlý speciál 17°, speciální ochucená piva a pivní pálenku. Součástí je také malé Pivovarské muzeum s více než tisícovkou exponátů od 18. století do roku 1950.
Už máte tradice v kapse?
Stáhněte si naši mobilní aplikaci