• Zvuky regionu
  • Jak teče pivo na Plzeňsku
cs
Výběr jazyka

Tradiční region

Český les

Liduprázdná krajina s tajemným kouzlem stále patrných zaniklých vesnic a osad, ve které se můžete stále setkat s pozůstatky místních řemesel i staletou tradicí těžby stříbra a rud v okolí města Stříbra. Stříbrský rudní revír je nejstarším rudním revírem českého království a stříbrné, olověné a zinkové rudy se zde dobývaly více než 800 let. Nechte se vtáhnout do úchvatné atmosféry Českého lesa a vychutnejte si ji všemi smysly.
Každý region má nejen své tradice, ale také osobnosti, které se tam narodily, žily, pobývaly a inspirovaly se místními unikáty. Region do jejich života otiskl nesmazatelnou stopu a oni do regionu zase tu svou.

Lucie Černá a Bohumil Černý

V kraji Českého lesa se proslavili pro svoje zručné ruce, nekonečné nápady a pečlivost, se kterou vyrábějí skleněné vinuté perle. Vinuté perle z Českého lesa vznikají již několik staletí stále stejným, tradičním způsobem. Rozžhavené barevné sklo se navíjí na drátky. Perle mohou být dále zdobeny dalšími sklářskými technikami, např. různými nálepy nebo přejímáním či přidáním zlata nebo stříbra. Z hotových perlí poté paní Lucie Černá a pan Bohumil Černý zhotovují nádherné šperky.

Vychutnat si tradice znamená užít si je opravdu všemi smysly. Díky místním kulinářským specialitám, tradičním postupům a surovinám si můžete region skutečně ochutnat. Každá oblast je jedinečná nejen krajinou, řemesly, tradicemi, zvyky, ale také kuchyní. Sejkory vám nikdy nenabídnou na jižní Moravě a frgály neumí upéct žádný ze severočeských pekařů. Nechte vaše smysly plout po nezaměnitelných vůních a chutích místní kuchyně a užívejte si to.
Tradiční kulinářské speciality a speciality české kuchyně můžete ochutnat v restauracích Czech Specials:
CzechSpecials logo
  • Pivovar U Rybiček, Stříbro
  • Restaurace Ve Skále, Chodová Planá
  • Stará Sladovna, Chodová Planá
  • Švejk restaurant Rozvadov, Rozvadov

Pučálka

Naklíčený hrách, který se připravoval pražením na kamnech na slano nebo na sladko.

Mapa Českých tradic