cs
Výběr jazyka

Navštívíte tato místa

  • Rybníkářství, Třeboň
  • Historické slavnosti Jakuba Krčína v Třeboni (místo konání) 15.-16.7.2016
  • Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku (místo konání) 19.-21.8.2016
  • Akvárium Krčínův dům Třeboň
  • Rybník Rožmberk
  • Rybník Bošilec
Slavnostní výlovy rybníků jsou vždy obrovskou rybářskou událostí, a to nejen pro samotné rybáře, ale pro všechny, kdo mají rádi romantiku podzimních výlovů a třeboňské krajiny vůbec, a samozřejmě jsou vždy zváni i všichni milovníci rybích gastronomických pochoutek.

Pokud byste však nechtěli čekat až na podzim, určitě navštivte Rybářské slavnosti v Třeboni, které se konají v srpnu. Základem slavností je prezentace rybářského řemesla a ryb a bohatá nabídka rybích specialit. Na Louce u Zlaté stoky se uskuteční mj. gastronomický program. Na sádkách a v prodejně ryb společnosti Rybářství Třeboň je Den otevřených dveří, exkurze, výstavka a prodej živých a uzených ryb a rybích výrobků. V rámci slavností se konají rybářské závody Třeboňský kapr.

Historické slavnosti Jakuba Krčína v Třeboni se konají už v červenci. Slavnosti začínají průvodem slavného rybníkáře Jakuba Krčína, rožmberského vladaře Petra Voka a jejich doprovodu městem. Poté se otevírá středověké tržiště a začíná doprovodný program.

Pokud v rybníku neuvidíte ani jednu rybku, zajděte do Zámeckého akvária v Třeboni, které je umístěno v domě, který patřil Jakubu Krčínovi z Jelčan. Jedná se o expozici studenovodních ryb.
Už máte tradice v kapse?
Stáhněte si naši mobilní aplikaci